Cuma, Oca. 29, 2016

Nunhems Sivri Biber Çeşitleriyle Pazarın Öncüsü

Kaliteli sebze çeşitleriyle tarım sektörünün lider firması olan Nunhems, üreticilere sunduğu 7 biber çeşidi ile pazardaki konumunu pekiştiriyor. Nunhems’in Demre ve Çorbacı tipi sivrileri, nematod ve virüslere karşı dayanıklı yapısıyla üreticilerin, komisyoncuların ve gıda işlemecilerinin yeni gözdesi.Üstün Nematod dayanımı ve meyve kalitesiyle Nunhems, yedi farklı sivri biber çeşidiyle pazarın öncüsü konumunda. Demre ve Çorbacı tipi olan Efests, Erciyes Rene, Erciyes, Ejder, Assia, Fiyaka ve Flinta türleriyle sivri biberler, piyasada güçlenmek isteyen üreticilerin, komisyoncular, tüccarlar ve ihracatçıların en büyük yardımcısı. Piyasanın tüm aktörlerine özel geniş çeşit yelpazesi sunan Nunhems, yüksek üretim kalitesi ve dayanıklı yapıya sahip çeşitleriyle adından fazlaca söz ettiriyor.

İki tipte 7 kaliteli çeşit
Nunhems’in Demre ve Çorbacı tipleri için piyasaya sunduğu 7 çeşidi, benzersiz özellikleriyle ilk andan itibaren farkını gösteriyor. Demre tipi biber çeşitlerinden Efests, anadal ve yandallar üzerinde meyve verebilen yapısı, yüksek verimi ve adaptasyon kabiliyetiyle öne çıkıyor. Erciyes Rene türü sivri biberler, orta güçlü, açık bitki yapısına sahip ve parlak koyu yeşil renkte, orta erkenci sert bir meyve. Piyasada en kaliteli çeşitlerden biri olarak tanınan Erciyes ise, parlak yeşil renkte ve yaz-kış verimi oldukça yüksek. İlk hasattan son hasada kadar meyvesi hep kaliteli olan Erciyes çeşidi kış yetiştiriciliği için de uygun. Ejder çeşidi sivri biberler ise güçlü, açık bitki yapısına sahip ve sezon boyu sürekli, dayanıklı üretim özelliği taşıyor. Kış yetiştiriciliği için ideal olan Ejder çeşidi, parlak koyu yeşil rengiyle dikkatleri topluyor. Assia çeşidi ise, orta erkenci bir yapıya sahip ve parlak koyu yeşil renkte. Aynı zamanda açık alan ve tünel üreticiliği için oldukça ideal.

Nunhems’in Çorbacı tipi 2 biber çeşidi de üreticilerden tam not almış durumda. Bunlardan Fiyaka çeşidi, güçlü, dik ve meyveyi kapatan bir bitki yapısına sahip. Sert ve ince kabuklu olan bu çeşidin meyvesi, ince uzun ve parlak açık yeşil renkte. Baharlık ve yazlık üretime uygun olan Fiyaka çeşidi, biber üretiminin yapıldığı tüm bölgelerde yetiştirilebilme özelliğiyle dikkat çekiyor. Flinta çeşidi ise; taze, gevrek ve lezzetli yapısıyla sofralık tüketime oldukça uygun. Güçlü ve sağlıklı bitki yapısına sahip çeşit, Demre tipi sivrilerden daha ince ve parlak yeşil renkte. Üreticilerin ve pazarın ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen Nunhems sivri biber çeşitleri, sahip oldukları birbirinden farklı ama her biri üstün özellikli çeşitleriyle her ihtiyaca ve beklentiye cevap veriyor.

Kalite ve çeşitte öncü
Nunhems; Antalya-Kumluca, Antalya-Merkez, Mersin örtü altı üreticiliği, İstanbul, Karadeniz, Bursa ve Manisa pazarlarında üreticilere kaliteli çeşit yetiştirme olanağı sağlaması ve hastalıklara karşı dayanıklı yapısıyla çözüm önerileri sunmaya hedefliyor. Yüzde 60 pazar payına sahip firma, bu özellikleriyle pazardaki gücünü kanıtlarken, partnerlerinin sektördeki işlerini en üst düzeyde geliştirebilmeleri için de olanak sağlıyor.

Bayer: Daha İyi Bir Yaşam İçin Bilim
Bayer, temel olarak sağlık ve tarımla ilgili Yaşam Bilimi alanlarında uzmanlaşmış küresel bir şirkettir. İnsanlığa faydalı olabilmek ve yaşam kalitesini arttırabilmek amacıyla ürün ve hizmetler geliştiren Bayer; inovasyon, büyüme ve yüksek kazanma gücü ile değer yaratmayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olan Bayer, kurumsal vatandaş olarak sahip olduğu sosyal ve ahlaki sorumlulukların bilincindedir. 2014 yılı itibarıyla 119 bin çalışana ve 42,2 milyar Avro satış cirosuna sahip olan Bayer’in, yıllık sermaye harcaması 2,5 milyar Avro, Ar-Ge harcaması ise 3,6 milyar Avro düzeyindedir. Bu verilere, 6 Ekim 2015 tarihi itibarıyla Covestro adıyla borsada bağımsız bir şirket olarak yapılandırılan ileri teknoloji polimerleri biriminin rakamları da dâhildir. Daha fazla bilgiye www.bayer.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İletişim
Selen Madsen, Pazarlama İletişimi Sorumlusu
E-mail: selen.madsen@bayer.com

Forward-Looking Statements
This release may contain forward-looking statements based on current assumptions and forecasts made by Bayer management. Various known and unknown risks, uncertainties and other factors could lead to material differences between the actual future results, financial situation, development or performance of the company and the estimates given here. These factors include those discussed in Bayer’s public reports which are available on the Bayer website at http://www.bayer.com/. The company assumes no liability whatsoever to update these forward-looking statements or to conform them to future events or developments.
ÜLKE SİTELERİ

ÜLKE SİTELERİ

Ara