Cuma, Kas. 02, 2018

BASF SEBZE TOHUMLARI SAMSUN TARIM FUARINDA

BASF Sebze Tohumları-Nunhems tohumculuk olarak TUYAP fuarcılığın 26 – 30 Eylül tarihleri arasında bu yıl 4.sünü düzenlediği Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknoloji Fuarına katılım sağlamıştır.
Fuar organizasyonunda tarımda uzman ekibi ile birlikte geniş sebze portföyünü tarım paydaşları ile bir araya getirmeyi hedeflemiş ve Karadeniz bölgesinde lider konumda olan soğan, domates, biber ve salatalık çeşitlerine stantta ağırlıklı olarak yer verilmiştir.

Resmi protokol açılışının ardından Karadeniz bölge il ve ilçelerinden gelen Ziraat Odaları, Tarım Kredi Kooperatifleri, bayiler, üretici ve halcilerin ziyaretleri ile fuar boyunca 30.000’i aşkın ziyaretçi ile bir araya gelinmiş ve karşılıklı fikir alışverişi gerçekleştirilmiştir.
Nunhems Tohumculuk bölge hibrit soğan tohum pazarının yaklaşık olarak %50’sini karşılamaktadır, özellikle uzun gün soğan pazarındaki en erkenci Cimarron F1 hibrit çeşidi ile de pazar lideridir. Ayrıca, depoluk soğan çeşitlerinde hastalık dayanımı ve depo ömrü en uzun olan NUN7194 F1, Pandero, Campero ve Utrero ile hibrit soğan üreticilerinin en gözde çeşitlerini elinde barındırmaktadır. Gamze çeşidi ile de bölge domates yetiştiricilerinin vazgeçilmezi konumundadır. Fuarın en yoğun ve gözde stantına sahip olan Nunhems Tohumculuk, soğan ürün grubunu ön plana çıkarırken buna paralel olarak tüm ziyaretçilere soğan halkası tadımı yaptırmış ve organizasyona farklı bir tat katmıştır.
Bu yıl ilk kez katılım sağlanan fuar için Soğan Ürün Uzmanı Semih Türkoğlu fuar ve bölge ile ilgili düşüncelerini "5. si düzenlenen Samsun tarım fuarı ürün çeşitliliği ve lokasyonu bakımından Karadeniz bölgesinin ihtiyacını karsılar nitelikteydi. Bu yıl ilk defa katılmış olmamıza rağmen Nunhems standı gerçekten çok büyük ilgi gördü ve bütün bölgelerden gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Ayrıca fuar konsepti bakımından fuarın en gözde ve interaktif standı olan Nunhems tohumculuk standı, misafirlerini rahat ve nezih bir ortamda karşılamanın verdiği mutluluk ile fuardan ayrıldı. Bölge çiftçisinin ihtiyaçlarını belirlemede ve sebze grubundaki yeni gelişmeleri direkt çiftçimize ulaştırmada fuarın çok yararlı ve ilgi çekici olduğunu düşünüyoruz." şeklinde aktarmıştır.
ÜLKE SİTELERİ

ÜLKE SİTELERİ

Ara

Basın İrtibat Yetkili Kişi
Arife Herdem

Email