Tohum İşleme

Yüksek değerli tohum formları ve bugünün en yüksek piyasa standartlarını karşılayan tohum işlemleri yapılarak tohum bir üst kalite seviyesine yükseltilir. Bu tohum, üretim noktalarımızdan birinde hasat edilir edilmez sebze tohumu tedarik zinciri merkezlerinden birine nakledilir. Deneyimli ve kendini işine adamış çalışanlardan oluşan bir ekip, profesyonel müşterilerimizle buluşmadan önce tohum alım, kurutma, depolama, iklimlendirme, geliştirme, işleme ve paketleme gibi farklı süreçleri dikkatlice gerçekleştirir. Standartlaştırılmış süreç ve protokollerimiz, iç denetim ve kalite güvencesiyle işler.

Tohum Transfer ve Tohum Depolama 
Sebze yetiştiricileri, tohumun uzun bir raf ömrüne sahip olmasını ister. Tüm spesifik tohum partisine ait bilgilerin doğru olmasını sağlamak amacıyla bütün tohumlar tohum transferinde dikkatle kontrol edilir. Onaylı örnekleme yönergelerine göre, tohum nemi ve tohum sayısının kontrol edildiği kalite testi için örnekler alınır. Tohumlar, raf ömrünü garanti etmek amacıyla sıcaklık ve nem için kontrollü koşullarda depolanmadan önce gerekirse nem standartlarına göre kurutulur.

Tohum Kondisyonlama 
Müşterilerimiz yalnızca en yüksek tohum kalite standartlarıyla memnun olur. Tohum partilerimizi temizlemek tohumun transferinden sonraki ilk önemli adımdır.
Bitki ve toprak parçaları ile toz ve ot gibi istenmeyen maddeler ayrıştırılır. Bir sonraki adım, kaliteli iklimlendirme ve tohum boyutlandırma aracılığıyla tohumun çimlenme oranını artırmaktır. Fiziksel ve fizyolojik tohum parametrelerini tohum kalitesiyle birleştirmek için pek çok ayırma tekniği kullanılır.

Tohum Geliştirme
Müşterilerimiz yüksek kalite tohum formları isteyen profesyonellerdir. Ön çimlenmesi yapılmış tohum, dezenfekte tohum ve havı alınmış veya peletlenmiş (kaplanmış) tohum ürün portföyümüzde bulunan standart tohum formlarıdır.
  • Ön çimlenmesi yapılmış tohum daha hızlı ve üniform çimlenecektir. Ön çimlenme; sıcak, soğuk veya kuraklık gibi stresli şartlar altında çimlenmenin daha hızlı olmasını; dolayısıyla fidelerin daha güçlü gelişmesini sağlar ve verim potansiyelini artırır.
  • Dezenfekte tohum sağlıklı ürünler için esastır. Nunhems tohumlar üzerindeki hastalık ve zararlıları yok edecek, bir başka deyişle tohumları dezenfekte edecek teknikler geliştiriştir. %100 hastalıksız tohumu garanti etmenin imkansızlığına rağmen, bizim tohum kaynaklı hastalıkları kontrol etmek ve engellemek için çok yönlü patentli işlemlerimiz bulunmaktadır.
  • İşlenmiş veya kaplanmış tohum daha iyi bir tohum ekimi için kullanılır. Kaplama sürecinde, boyut, şekil ve ağırlıktaki farklılıkları düzeltmek için tohuma katı maddeler ve bağlayıcı uygulayarak her bir tohum kaplanır. Fiziksel olarak üniform olan bu tohumlar makineli ekimde daha iyi sonuç verir. Bitki besleme ve koruma çimlenen tohum ve fidenin iyi ve sağlıklı bir başlangıç yapmasını sağlar.

Tohumun İşlenmesi
Müşterilerimiz hızlı oluşum ve sağlıklı tohum gelişimi istiyor.
Dolayısıyla ürettiğimiz bitki koruma ürünlerini uygulamak amacıyla yüksek değerli film kaplama teknolojileri kullanırız. Film kaplama sürecinde tek veya çok katmanlı olarak, tohuma aktif maddeleri uygulamak amacıyla, çeşitli bileşenlerden oluşmuş bir polimer kullanılır. Kaplama için kullanılan aktif maddeler renklendirici maddelerle kombine edilmiş mantar ilacı ve/veya böcek ilacıdır. Film kaplama işlemimiz çevreye zarar verebilecek veya ekim esnasında probleme neden olabilecek pullanma ve tozlanmayı önler. Renklendirme; tohumun ilaçlandığını gösterir ve aynı zamanda tohumların toprak içinde daha rahat ayırt edilmesini sağlar. Bu işlemeler genç bitkilere zaralı ve hastalıklara karşı koruma sağlar.

Tohum Paketleme ve Sevkiyat
Müşterilerimiz, tohumlarını mümkün olan en iyi şartlarda teslim almak ister. Tohumlarımız, optimal koruma şartları sağlayan, yüksek kaliteli ambalajlarda paketlenir. Bu sayede sevkiyatın en güvenli şekilde gerçekleşmesi sağlanır.
Paketleme torbalarımız (folyo), kağıt çantalarımız, kutu ve/veya kovalarımız, piyasa standartlarını karşılayan modern paketleme ekipmanlarıdır. Tüm paketleme materyalleri en iyi saklama şartlarını sağlayacak şekilde rutubet (nem), hava ve ışık almayacak şekilde koruyucu özelliklere sahiptir.
ÜLKE SİTELERİ

ÜLKE SİTELERİ

Ara