Kalite Güvence

Her bir tohum partisi yüksek global kalite standartlarımızın karşılanmasını sağlamak üzere dikkatle incelenir. Kalifiye ve sertifikalı uzmanlarımız tohumlarımızın hastalık, nem, içerik, fiziksel saflık, genetik saflık, canlılık ve çimlenme özelliklerini dikkatli bir şekilde test eder.

Kalite Güvence labaratuarlarımız, sertifikalıdır (Naktuinbouw Yetkili Labaratuvarları) ve iç ve dış denetimleri eğitimli profesyonel denetmenler tarafından yapılır. Farklı testler şunları içerir:
  • Tohumdan bulaşan hastalık testi – Her bir parti maldan alınan örnekler hastalıklara sebep olmaması için tohumdan bulaşabilecek olası bir hastalığın varlığını tespit etmek amacıyla test edilir. Bu testler, serada yetiştirmeden yüksek teknolojik ve yenilikçi tespit yöntemlerine uzanan çeşitlilikte farklılık gösterir.
  • Fiziksel saflık – Tipik otlar ile diğer ürün veya etkisiz materyallerin tohum partisinde olup olmadığını tespit etmek amacıyla yüksek büyütme teknolojileri kullanılır.
  • Genetik saflık – Melezlik yüzdesi ve diğer farklı genetik tiplerin varlığını belirlemek için yüksek teknoloji ile geliştirilmiş ekipman ve teknikler (DNA analizleri) birlikte kullanılır.
  • Canlılık ve çimlenme – Tohum kalitesinin ilk ve temel tespitidir. Her bir parti tohum sertifikalı analizciler tarafından katı kurallara göre test edilir. Tohum çimlendirilir ve düzgün test sonuçları için doğru koşulları sağlayan büyüme odaları ve seralarda yetiştirilir.
ÜLKE SİTELERİ

ÜLKE SİTELERİ

Ara