Salı, Mar. 26, 2019

BASF Sebze Tohumlarından Yeni Biber Çeşitleri

BASF Sebze Tohumları yeni biber çeşitlerini Antalya ve Mersin’de gerçekleştirdiği sera günlerinde tanıttı.
BASF Sebze Tohumları uzman ekibi ile geliştirdiği, yeni biber çeşitleri yine üreticilerden tam not aldı. Antalya‘nın çoğunlukla biber yetiştiriciliği yapılan Mavikent beldesinde Klasman F1 (Çarliston biberi) ve Balamir F1 (Sivri biber) çeşitleri için sera tanıtım toplantıları gerçekleştirildi. Yaklaşık 1200 çiftçinin katıldığı organizasyonda üretici, komisyoncu ve fideliklere çeşitler bitki üzerindeki performansları ile gösterildi. Bir diğer organizasyon ise yaklaşık 600 kişinin katılımı ile Mersin’in Adanalıoğlu ilçesinde düzenlendi.
“Küllemesiz bir sezon için Klasman’ı seçin, kış veriminizi yükseltin!“ sloganıyla çıkış yapan Klasman F1, bitki üzerindeki performası ile göz doldururken, özellikle kış sezonunda yüksek meyve kalitesi ve verimi ile Türkiye’nin tüm sezonluk dikim yapılan bölgelerinde güvenle yetiştirilmesi çarliston biber segmentinde bu çeşidi ön plana çıkarıyor. Uzun raf ömrü ve albenili parlak yeşil rengine ek olarak “Külleme ve Nematod dayanımı ile kazancınızı garantileyin‘‘ diyen Balamir F1 ise Külleme ve Nematod’a kısmi dayanımı ile hastalık ve zararlı mücadelesinde kullanılan tarımsal ilaçlama sayısını düşürüyor ve kalıntı sorunu çözüyor.
BASF Sebze Tohumları Biber Ürün Uzmanı Yücel Şengül “ Türkiye’de ilk kez biz, sivri biber ve çarliston biberde Külleme ve Nematod dayanımlı çeşitleri piyasaya sunduk, bunun değeri zaman içerisinde daha iyi anlaşılacaktır. Üreticilerimiz hem işçilikte avantajlı olacaklar, hem de Külleme, Nematod ilaçlarını çok daha az hatta belki hiç kullanmadan sezonlarını geçirecekler. Tabii, kalıntı problemini ciddi oranda düşürecek ve ihracatta yaşanılan problemlerin bir kısmının ortadan kalkmasını sağlayacaktır.“ sözleri ile düşüncelerini aktardı.

BASF Hakkında
BASF olarak sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz. Ekonomik başarıyı, sosyal sorumluluk ve çevre korumasıyla birleştiriyoruz. 115.000'in üzerinde BASF Grup çalışanı, neredeyse her ülke ve sektörde faaliyet gösteren müşterilerimizin başarısı için gayret gösteriyor. Portföyümüz dört segmentten oluşmaktadır: Kimyasal Ürünler, Performans Ürünleri, Fonksiyonel Malzemeler ve Çözümler, Tarım Çözümleri. BASF, 2017 yılında 60 milyar Euro'nun üzerinde satış gerçekleştirdi. BASF hisseleri Frankfurt borsası (BAS), Londra borsası (BFA) ve Zürih borsasında (BAS) işlem görmektedir. Ayrıntılı bilgi için www.basf.com.
ÜLKE SİTELERİ

ÜLKE SİTELERİ

Ara